داستان بیماران اپی لپسی

تجربه هایی شگفت انگیز

داستان بیماران صرع

داستان بیماران مبتلا به صرع، داستان انسانیت و پشتکار است. با همدردی و همراهی، می‌توان با صرع مبارزه کرد و به امید بهبودی کامل آن ها، پیش رفت. این داستان‌ها برای یادآوری این حقیقت هستند که هیچ کس از بیماری‌ از جمله صرع در امان نیست و همه باید در مقابل آن مبارزه کنیم. باید با هم به این راه پایان دهیم تا در کنار هم به سلامتی جامعه و آینده ای بهتر دست یابیم.

صرع فقط بخشی از داستان است، نه کل داستان

هر ساله، میلیون‌ها نفر در سراسر جهان با انواع مختلف صرع مبارزه می‌کنند. در جهان حدود ۵۰ میلیون نفر مبتلا به صرع هستند. این بیماری در کشورهای در حال توسعه شایعتر است و حدود ۸۰ درصد از افراد مبتلا به صرع در این کشورها زندگی می کنند. اما با وجود این که صرع دارای روش های درمانی متفاوت است، همیشه یک عامل مشترک در جهت بهبود شرایط وجود دارد: پشتکار و اراده قوی بیماران. آن ها با اراده قوی خود، می‌توانند با مشکلات جسمی و روانی خود مبارزه کرده و روند بهبودی خود را تجربه کنند. این اراده قوی می‌تواند باعث شود که از درمان‌های خود بهتر استفاده کنند و به دنبال ارتقا کیفیت زندگی خود باشند.
اغلب بیماران از این که اسم بیماری آن ها و درمان آن در جامعه پذیرفته شده باشد، احساس آرامش می کنند. گاهی اوقات کنار آمدن با صرع دشوار است. صحبت در مورد هر گونه نگرانی، پرسیدن سوال و به اشتراک گذاشتن اطلاعات در مورد صرع ممکن است به شما یا خانواده و دوستانتان کمک کند تا آنچه را که در مورد صرع در حال رخ دادن است بهتر درک کنند.
داستان بیماران صرع می‌تواند به بسیاری از مردم کمک کند تا بهتر متوجه شوند که بیماری صرع چیست و چگونه زندگی آن‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد و به عنوان یک ابزار آموزشی برای افزایش آگاهی جامعه در مورد بیماری صرع و نیازهای آن ها مورد استفاده قرار گیرد. از طرف دیگر این روایت ها می‌تواند به بیماران و خانواده‌هایشان کمک کند تا با تجربه‌ها و مشکلات مشابه دیگران، ارتباط برقرار کرده و از تجربیات آن ها برای مدیریت بهتر بیماری خود استفاده کنند و به دنبال راه‌هایی برای مدیریت و کنترل مشکلات خود بگردند. از سوی دیگر به پزشکان و متخصصان درمانی نشان داده می شود که صرع چگونه زندگی بیماران را تحت تأثیر قرار می‌دهد تا بتوانند بهترین روش‌های درمانی را به این بیماران ارائه دهند و به سازمان‌ها و نهادهای مرتبط با بهداشت و درمان کمک کند تا بهترین سیاست‌ها و برنامه‌های درمانی را برای این دسته از بیماران تدوین کنند تا سطح کیفیت درمان و مراقبت از این بیماران را ارتقا دهند.