سؤالات متداول اپی لپسی

هر جوابی که به دنبال آن هستید

سؤالات متداول درباره صرع

در اینجا برخی از سؤالات متداول درباره صرع و نحوه تشخیص و درمان آن و سایر پرسش هایی که بیماران و خانواده های آنان غالبا با آن ها مواجه می شوند را آورده ایم. اپی لپسی با هدف آگاهی رسانی جامعه در مورد صرع، راهنمایی افراد جهت تشخیص و درمان مؤثرتر، و از طرف دیگر ارائه خدمات درمانی تخصصی ایجاد شده است. در صورتی که سؤالی دارید که در لیست زیر آن را پیدا نمی کنید، می توانید برای مشاوره با پزشکان متخصص اپی لپسی، از طریق بخش تماس با ما در ارتباط باشید.

مشاوره و راهنمایی جهت تشخیص و درمان صرع

جهت مشاوره و راهنمایی بیشتر در مورد تشخیص و درمان صرع، می توانید با ما تماس بگیرید و وقت ملاقاتی با یکی از پزشکان متخصص اپی لپسی تعیین کنید. برای اطمینان از تشخیص دقیق تر، پیشنهاد می کنیم در بازه حملات صرعی به پزشک مراجعه کنید. متخصصان اپی لپسی با بررسی شرایط بیماری و همچنین تاریخچه پزشکی شما، تشخیص دقیقی از نوع صرع و شدت تشنج های شما خواهند داشت. سپس، با توجه به نوع و شدت حملات، توصیه هایی در مورد روش های درمانی و کنترل حملات صرع برای شما خواهند داد. اگر شما یا عزیزانتان به بیماری صرع یا تشنج مبتلا هستند، پیشنهاد ما جهت درمان و کنترل حملات تشنج در آینده، مشاوره با پزشکان فوق تخصص و مجرب اپی لپسی است.

جهت مراجعه و دریافت سریع تر نوبت پیشنهاد ما دریافت نوبت به صورت آنلاین است. برای این منظور تنها کافی است از طریق فرم دریافت نوبت در بالای صفحه درخواست ویزیت خود را به صورت آنلاین ارسال نمایید. کارشناسان ما جهت هماهنگی در سریعترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.
علل صرع ممکن است شامل آسیب های سر، عفونت های مغزی، بیماری های متابولیکی، اختلالات ژنتیکی و بعضی از عوامل دیگر باشند که نیاز به معاینه و آزمایشات جهت تشخیص دقیق نوع آن دارد.

بله، درصد بسیار بالایی از بیماران صرع با استفاده از درمان های مناسب، تحت کنترل قرار می گیرند و می توانند زندگی عادی خود را ادامه دهند.

درمان صرع شامل مصرف داروهای ضدصرع، اصلاح رژیم غذایی، جراحی صرع و روش های درمانی مکمل دیگر می باشد.

بسته به شدت بیماری و واکنش بیمار به درمان، احتمالا باید از روش های درمانی دیگری نیز استفاده شود. در بعضی موارد از جمله صرع مقاوم به درمان نیاز به جراحی صرع می باشد.

بله، درمان صرع با برخی داروهای ضدصرع، ممکن است با عوارض جانبی همراه باشد که با توصیه های پزشک متخصص مدیریت می شوند.

بله، بیماران صرع می توانند مسافرت کنند، با این حال، باید اطمینان حاصل شود که موقعیت های استرس زا و خطرناک به بهترین شکل ممکن برای بیمار کنترل شده باشند.

جراحی صرع برای افرادی مناسب است که با داروهای ضد صرع نمی‌توانند تشنج خود را کنترل کنند. جراحی صرع همچنین برای افرادی که تشنج‌های شدید و مکرر دارند، یا تشنج‌هایی که باعث آسیب به مغز یا سایر اندام‌ها می‌شوند، مناسب است.

نتیجه جراحی صرع برای هر فرد متفاوت است. برخی از افراد پس از جراحی صرع کاملاً از تشنج خلاص می‌شوند و برخی دیگر همچنان تشنج دارند، اما تشنج‌های آنها بسیار کمتر و خفیف‌تر می‌شود.